WIOSKA INDIAŃSKA "PONOKA"      
Strona główna     O nas     Oferta      Dojazd do nas      Kontakt 
 

Oferta

Sponsor portalu: wynajem namiotów

Nasza przygoda z Indianami rozpoczęła sie ponad 25 lat temu. Najpierw były książki polecane przez babcię, później pierwsze spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Niewątpliwie momentem zwortnym był pierwszy wyjazd do USA - do Rezerwatu Czarnych Stóp w Montanie. Następne wyprawy tylko pogłębiły stan początkowy.

Nagłe zderzenie z prawdziwym indiańskim światem pozwoliło nam zrozumieć, istniejącą od dawna, potrzebę dzielenia się wiedzą o historii, kulturze i sztuce Indian z innymi. Tak powstała koncepcja otwarcia Wioski Ponoka.

Przez wiele lat, zdobywaliśmy wiedzę, likwidowaliśmy stereotypy i zacieśnialiśmy więzi z ludźmi, których pasją są Indianie. Byliśmy współorganizatorami wystaw, prelekcji, wykładów na Wydziale Archeologii UW oraz Pikniku Archeologicznego 2003 w Biskupinie.

Uczestniczyliśmy w biegu "Na Rzecz Ziemi i Życia" organizowanym przez Ruch Indian Amerykańskich. Mogliśmy tam, zaprezentować tańce Indian Ameryki Północnej, europejskiej publiczności. Obecnie jesteśmy tancerzami Pow Wow, wytwórcami replik indiańskiego rękodzieła i członkami profesjonalnej kapeli "Star Horse".

W 2008 roku, zdecydowaliśmy się otworzyć Wioskę Indiańską, która szybko stała się miejscem obleganym przez dzieci i młodzież. Spełniamy się w niej, dzieląc się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Wioska nasza jest jedyną, w regionie, tego typu placówką,
w której przyjeżdżające do nas dzieci mają okazję zobaczyć kopie i repliki oryginalnych wyrobów sztuki Rdzennych Amerykanów. Przygotowany program edukacyjno - rozrywkowy na długo pozostanie w ich pamięci. Przyjmujemy jedynie małe grupy autokarowe, zapewniając komfortowe warunki i bezpieczeństwo dla przyjeżdżających dzieci i ich opiekunów.

Oferujemy również wynajem namiotów dla grup zorganizowanych.


Zapraszamy do odwiedzenia naszej Indiańskiej Wioski.

Lokalizacja

AUGUSTÓW
koło KOZIENIC
województwo mazowieckie

Rezerwacje terminów
dla grup
 

ZAPRASZAMY :-)

Urodziny          Przedstawienia          Warsztaty          POLECAMY
Copyright (c) 2005-2012